Prosimo vas, da med možnostmi izberete način plačila in dostavno službo, ki vam najbolj ustreza. Če ne najdete e-mail potrdila naročila, preverite v promocijah ali neželeni pošti ter ga premaknite v glavni nabiralnik, da boste na tekočem s svojim naročilom. 

Mastna koža

Mastna

Mastna koža

Maščoba ali sebum, ki jo koža proizvaja, ohranja kožo zdravo, a marsikomu se zdi, da je tega »zdravja« preveč.Prekomerno izločanje sebuma ima seveda tudi slabosti, saj med drugim lahko povzroča vnetja oziroma nečistoče v obliki aken in mozoljev, ljudje pa se večinoma pritožujejo bolj zaradi neprijetnega mastnega sijaja in občutka zamaščene kože. Če berete ta članek, se mi zdi bistveno, da se ne ujamete v klasičen začarani krog, v katerem se znajde kar nekaj naših strank - bolj kožo matirate in bolj jo izsušujete, večja je verjetnost, da bo še bolj mastna. Na srečo imamo na voljo dovolj informacij in kakovostnih izdelkov, s katerimi si lahko pomagamo. Nujno se moramo zavedati, da je kljub navidezni mastnosti koža lahko pod povrhnjico suha in dehidrirana, zato ustvarja dodatne količine sebuma, da se ne bi dodatno izsuševala. Naj se sliši še tako noro, pri večini testiranj mastne kože so ugotovili, da je mastna koža še kako dehidrirana in potrebna vlažnosti. Izdelki, ki jih lahko kupimo, se razlikujejo glede na namen in teksture, najbolje pa bo, če pogledamo najprej, kakšni koraki so potrebni pri negi mastne kože.

Čiščenje

Dermatologi se strinjajo, da se mora mastna koža (pa tudi suha ali normalna) zvečer in zjutraj dobro očistiti. Pri tem ne bodite grobi, temveč poskrbite, da bo nega vseeno zelo nežna, saj grobi pilingi ali trda mila ne bodo prav nič pomagali. Celo obratno – trda mila lahko osušijo površino kože, zaradi česar se nastajanje sebuma še pospeši, saj se želi koža čimprej nazaj zaceliti. Ne uporabljajte grobih piling gobic ali rokavic ter trdih brisač, saj boste kožo le še dodatno poškodovali. V primeru nečistoč in mastne kože se lahko poslužite izdelkov s salicilno kislino ali benzoil peroksidom, vsekakor pa naj ne bo voda za umivanje nikoli prevroča ali premrzla, saj ekstremne temperature le dodatno dražijo kožo.

Mastna koža in toniki

Nekateri dermatologi ne zagovarjajo uporabe tonikov za mastno kožo, a dejstvo je, da dober tonik – z dobrimi sestavinami – pomaga tudi mastni koži k zdravju. Tonik namreč kožo osveži in napolni z vlažilnimi elementi, pozorni bodite le glede izbire pravega tonika. Načeloma se tonik nanaša na kožo takoj po čiščenju, saj je mastna koža, ki jo umijemo z vodo, trenutno oropana za svojo naravno zaščito. Preden nadaljujete z nego, počakajte, da se tonik osuši.

Vlažilna krema

Na osušeni tonik nanesite kremo, ki najbolje ustreza vaši mastni koži. Mastna koža potrebuje vlaženje, nikakor pa ne draženja s sestavinami, podobnimi oljem. Morda si lahko enkrat na teden v kremo vmešate nekaj olivnega olja, saj je polno antioksidantov, a tega ne ponavljajte pogosto, saj tako kožo zadušite, zato pa začne proizvajati še več maščobe in vaše težave so še večje.

Serumi, olja

Kot sem omenila zgoraj – mastna koža ne potrebuje olj, serumi z antioksidanti in vlažilnimi sestavinami pa so še kako dobrodošli, če le vnašajo vlažnost v kožo in je ne dušijo dodatno z maščobami. Več o mastni koži lahko preberete tudi v svetovni enciklopediji.

Priporočamo:

Delite prebrano objavo:



 

Napišite svoje mnenje:

Vpišite svoje ime ali nadimek
Vpišite mnenje ali komentar