Prosimo vas, da med možnostmi izberete način plačila in dostavno službo, ki vam najbolj ustreza. Če ne najdete e-mail potrdila naročila, preverite v promocijah ali neželeni pošti ter ga premaknite v glavni nabiralnik, da boste na tekočem s svojim naročilom. 

Najpogostejša napaka pri negi mastnih las

Mastni lasje in izsušene konice? Si umijete glavo in naslednji dan so lasje že za v čop, saj taki pa "res ne morete okoli hoditi"? Zapisali smo, kaj lahko storite kar sami!

Najpogostejša

Z nego za lase se dekleta pri Dragocena.si tako ali tako ukvarjamo že odkar si lahko same umivamo lase, zadnjih nekaj let pa se v to temo še strokovno poglabljamo. Po vseh prejetih vprašanjih smo nekako potegnile črto in sicer vas najbolj zanima, kako reševati konice las, če je lasišče mastno - kaj uporabljati, kako negovati lase, kolikorat na teden umivati glavo ... V tem prispevku smo se posvetili prav temu. 

In kaj je najpogostejša napaka pri negi las z mastnih lasiščem? Izsuševanje!

Enostavna napaka in to taka, ki jo večina ponavlja tudi pri mastni koži - no, pa saj lasišče je koža, a ne? Klasična reakcija, ki bi jo bilo dobro izkoreniniti, je uporaba močnih šamponov za mastne lase, šamponov, po katerih se lasišče počuti osvobojeno. In ker tovrstni šamponi kar v večini poberejo z lasišča njegovo zaščitno plast, se lasišče brani kot drugi deli kože - še bolj se masti! V trenutku se znajdemo v začaranem krogu - bolj vi umivate in izsušujete lase, bolj se lasišče masti. 

Rešitev?

Vlažilni, nežen ali celo kar fiziološki šampon. Nobene potrebe ni, da uporabljate močne hranilne šampone, ki mastno lasišče zabašejo in zaprejo vse pore, da se še bolj masti, vendar pa tudi šamponi za izrazito mastne lase niso najboljša ideja. Vzemite si šampon, ki vlaži, lahko takega za barvane lase, lahko za popokane konice, le kakšnega z olji vam načeloma ne priporočamo, saj se olja na takem lasišču običajno ne obnesejo najbolje.

Priporočamo:

Druga napaka - preredko umivanje las. 

Ja, do sedaj so nas učili, da manj si boš umivala lase, manj se bodo mastili. Figo! Lasišče se bo mastilo - običajno še bolj, če ga ne umivate redno in sicer zato, ker se tako brani pred negativnimi vplivi iz okolja. In prekomerno nabrane maščobe ter umazanija so odličen razlog za dodatno izločanje sebuma na lasišču. Potem pa vprašanje - in kolikokrat naj si na teden umijem lase? Vsaj dvakrat, če ne trikrat. Vsak tretji dan je nekje optimalno, če se vaše lasišče zelo masti, lahko tudi vsak dan - osvobodite svoje lasišče tako, da ga umijete. Podaljševanje obdobja med umivanji ne vpliva pozitivno ne na lase ne na lasišče.

Tretja napaka - neuporaba mask in serumov za konice.

Jasno, če na lasišče nanesete hranilno masko ali serum, se bo lasišče bolj mastilo, zato jih pač na lasišče ne nanašajte. Ni pa razloga, da od polovice dolžine las ne uporabite kaj pametnega, vlažilno-hranilnega, sploh če so vaše konice barvane, razcepljene, poškodovane in nagnjene k pokanju. Eden najboljših nasvetov, kar smo jih do sedaj našli, gre takole: začnite si lase umivati zjutraj, da ne greste z vlažnimi v posteljo, saj se bodo lasje tako hitreje zmastili (pa še glivice lahko dobite). Večer pred umivanjem pa na konice nanesite dober serum za lase, lase s serumom malo segrejte s sušilcem (malo, samo do kakšnih 40 stopinj, da se lasje odprejo in vpijejo hranila), nato pa dolge lase spnite v kito, da serum čez noč naredi svoje.  

Če maske lase zmastijo, jih uporabljajte še dlje od lasišča in si pač pogosteje umijte lase. 

Četrta napaka - speti lasje.

Ja, včasih je enostavno lažje lase speti kot umiti in oblikovati pričesko. Jasno. Tudi me imamo dolge, zahtevne in samosvoje lase. In tudi ni nič narobe. če lase spnete med kakšno telovadbo, vendar pa se pri mastnem lasišču vseeno poskusite, kolikor se le da, izogniti spenjanju las, saj del lasišča pravzaprav neprodušno zaprete in seveda se bodo lasje potem še bolj mastili. 

Peta napaka - suhi šampon. 

Mhm, razumemo. Popršiš, počešeš in še en dan ni treba umivati glave. S suhim šamponom na lasišče nanesete (običajno) suhi puder, ki popivna maščobo in take molekule dvignejo pričesko, da ni tako prilepljena na lasišče, vendar s tem samo še bolj obremenite lasišče in se zato še bolj masti. Umijte si glavo, no, saj ni tako težko ... Ker pri suhem šamponu namreč najbolj trpijo konice - z njih popivnate še tisto malo zaščite pred zunanjimi vplivi, kar jo imajo. Čeprav ne pršite po konicah, s krtačo ali glavnikom potegnete molekule suhega pudra na konice, kjer vam ne delajo nobene usluge. 

Priporočamo:

Delite prebrano objavo:



 

Napišite svoje mnenje:

Vpišite svoje ime ali nadimek
Vpišite mnenje ali komentar